Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tajemství šťastného života a cenzura na iDNES

27. 04. 2017 10:53:37
Ruská agentura VCIOM provedla průzkum veřejného mínění, aby zjistila, jaký podíl tvoří v ruské populaci lidé, kteří se cítí být šťastní. A jak to vypadá u nás?

Podíl Rusů, kteří se cítí být šťastní, dosáhl historického maxima za všechna léta měření.

„Úroveň štěstí Rusů, určená subjektivními pocity, dosáhla 85%. Toto procento je vysoké ve všech sociálně-demografických skupinách,“ uvádí se ve zprávě. Index štěstí (v rozmezí od minus 100 do plus 100 bodů) činí 72 bodů. Pro srovnání, v roce 2016 činil 66 bodů, 48 bodů v roce 2010 a 17 bodů v roce 1990.

32% respondentů se cítí být šťastnými díky rodině, přičemž tento ukazatel se zvýšil o 12% za posledních šest měsíců, dalších 19% díky dětem. Pro každého pátého respondenta (21%) je podmínkou štěstí dobrý duševní stav. Kromě toho spokojenost v životě přináší Rusům také dobrá práce (14%). Nešťastnými dělají Rusy finanční potíže (9%), nízká úroveň mzdy (6%) a špatná nálada (6%).

Polovina respondentů (50%) označila přibližně stejný počet šťastných a nešťastných lidí ve svém okolí. Přitom více než třetina (35%) se domnívá, že většina jejich přátel a příbuzných jsou šťastní lidé.

„V době, kdy se tlak nepříznivých okolností jeví jako vleklý, je veřejné vědomí připraveno lačně přijímat jakékoli pozitivní zprávy. V posledních měsících jich nebylo málo: počínající růst průmyslové výroby a HDP obecně, posílení rublu. Zároveň bychom ale neměli zapomínat, že hlavním „generátorem“ štěstí zůstávají faktory soukromého života,“ komentuje výsledky průzkumu expert VCIOM Oleg Černozub.

Iniciativní všeruský průzkum „VCIOM-Sputnik“ probíhal od 31. března do 2. dubna 2017. Velikost vzorku byla 1800 lidí.

Zdroj: https://eadaily.com/ru/news/2017/04/26/vciom-dolya-schastlivyh-rossiyan-vyrosla-do-85-eto-rekord

Jaký život máme v naší drahé vlasti?

V české republice je podle agentury STEM spokojeno se svým životem 78% lidí. Negativní životní pocity ovšem převládají u třetiny občanů. Dvě třetiny považují rok 2016 za osobní úspěch.

Hovořit o spokojenosti či úspěchu ovšem neznamená totéž, jako mít subjektivní pocit šťastného života. Osobně kolem sebe šťastné lidi nevidím, a to i v případě, že oním okolím chápu lidi na internetu a jejich písemné projevy. Obecně nelze nalézt šťastné lidi tam, kde se život odvíjí ve lži a pokrytectví. A to je náš případ. V českém národě dál převažuje špatná nálada.

Tajemství šťastného života nezáleží pouze na hmotném dostatku, i když snaha našich a západních elit udržovat lidi v nedostatku a dluhovém otroctví vyvolává ve velké části populace úzkost a strach. Chudoba a starost o vlastní existenci jsou ty nejbídnější a nejzáludnější formy otroctví. V takových podmínkách budeme šťastné lidi hledat jen těžko. Přesto cesta ke štěstí je především cestou poznání. Poznání smyslu života, poznání zákonů univerza, bez jejichž dodržování čeká člověka jen utrpení, poznání základního poslání člověka, pro něž jsme byli stvořeni, a s tím souvisejících odpovědí na otázky našeho původu, našeho založení, naší přirozenosti, našeho úkolu tady na Zemi.

Tam, kde je potlačována cesta k poznání, kde se o mnoha fundamentálních otázkách lidské existence dokonce zakazuje mluvit, kde jsou lidé udržováni v nevědomosti a podléhají manipulacím sdělovacích prostředků, tam končí veškerá snaha o nalezení smyslu lidského života a z lidských duší se vytrácí radost ze života. A nezáleží příliš na tom, zda příčinou toho všeho je zaslepenost a hloupost politiků, nebo snaha oligarchických elit zaručit si vlastní blahobyt a privilegia na úkor ostatních.

Právě ve směru poznání, hledání pravdy a svobody slova nastává v Rusku svítání a jasné paprsky světla na východě pronikají do lidských duší a činí je šťastnými. Rusko se otevírá každému názoru, který má nějaký smysl, prolamuje zamrzlá tabu a otevírá náruč všem vědcům a badatelům, kteří poctivě usilují o poznání pravdy. Pravdy o původu a založení člověka, o sociální spravedlnosti, o principech řízení společenských systémů, o smyslu religiozity, o historii, o úloze moci a třeba také o biologickém determinismu lidských ras.

Český národ naopak zažívá soumrak

Poslední otázkou se zabýval můj nejnovější překlad článku ruského vědce Vladimíra Avdějeva, který cenzor blogosféry na iDNES vyřadil z titulní stránky a tím ho zablokoval pro veřejnost pro údajné porušení kodexu blogera. Současně mi pohrozil úplným zrušením mého blogu, pokud se něco takového bude opakovat. Článek lze dosud nalézt zde:

http://lhotak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=600183

Nezaškodí uvést zde plné znění karatelského dopisu, který jsem obdržel ze systému blog.idnes.cz:

Dobrý den, váš překlad článku Rasa a vláda - úvahy nad společenskými důsledky rasologie stahuji na osobní blog, neboť porušuje kodex v bodech: Bloger nesmí zveřejňovat informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl dostatečně ověřit, zvláště pokud by mohly poškodit jiné osoby nebo skupiny osob, vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady vůči jednotlivcům nebo skupinám osob. Bloger nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Dovoluji si vás upozornit, že v případě opakovaného zveřejňování podobných textů by mohl váš blog být vyřazen z výběru pro titulní stranu blogu iDNES.cz nebo zcela deaktivován, s pozdravem Tereza Boehmová, administrátorka blogu iDNES.cz

Podotýkám, že je to v pořadí už čtvrtá represivní reakce cenzury blogosféry iDNES na moji tvorbu. Tři mé články byly vyřazeny z výběru pro titulní stranu, jeden zrušen úplně. Žádný z mých zveřejněných textů samozřejmě uvedený kodex blogera nenarušuje, ale nemá žádný smysl se o tom s jakoukoliv mocí přít. Ona moc totiž nenaslouchá názorům, které se jí nehodí do krámu, a naslouchat nechce. Zdá se, že má jedinou starost: Obecný lid musí za každou cenu zůstat v nevědomosti, aby se nepříčil manipulaci a lživé propagandě, jakou ho krmí masové sdělovací prostředky. Jen tak ochotně přijme svůj otrocký úděl. Je to vskutku děsivé.

Formulace jednotlivých bodů kodexu blogera jsou postaveny tak, že je lze uplatnit prakticky na jakýkoliv text. Cenzor potom sám rozhodne, jaké informace jsou nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo je nelze ověřit. Má na to mocenský patent. Stejné je to i s vyvoláváním nesnášenlivosti a nenávistných nálad. Příčinou může být jakákoliv kritika čehokoliv. Jediným projevem nenávistných nálad v reakci na mé články byly nenávistné příspěvky jistých obligátních trollů v diskusi pod nimi. Jejich zaslepený odpor k nezávislému a kritickému myšlení, jejich nenávist vůči narušitelům politické korektnosti, jejich šílená rusofobie. Štěkání těchto hlídacích psů režimu jsem zamezil tím, že jsem diskusi pod mými články nepovolil. Samozřejmě, že to pro zajištění mé svobody slova nestačilo.

Budu se i nadále snažit seznamovat mé čtenáře s názory a poznatky z míst, které nejsou pod tlakem cenzury, budu dál vyhledávat a překládat ruské články a přinášet lidem pravdu. Jen nevím, jak dlouho mi to ještě bude dovoleno. Možná administrátor iDNES zruší můj blog již po zveřejnění tohoto článku.

Děkuji tímto všem čtenářům, kteří dosud projevili přízeň a uznání mé publicistické práci a slovesné tvorbě.

Autor: Radim Lhoták | čtvrtek 27.4.2017 10:53 | karma článku: 17.28 | přečteno: 542x

Další články blogera

Radim Lhoták

Kapitalismus prodělává smrtelné křeče, Západ upadá do barbarství a starý svět se hroutí.

Prognóza budoucnosti světa podle ruského filosofa Andreje Fursova, který nedává současnému kapitalismu více než padesát let.

24.7.2017 v 17:16 | Karma článku: 34.39 | Přečteno: 1553 |

Radim Lhoták

Neo-eurasianismus jako hodnotový systém

Eurasianismus propaguje stát, kde vládnou nejvyšší ideje a národní myšlenka prostupuje do všech sfér společenského života podobně jako krev cévami do těla živého organismu.

4.7.2017 v 10:01 | Karma článku: 10.65 | Přečteno: 464 |

Radim Lhoták

Jedovatý had

Nedávno zesnulý Zbigniew Brzezinski je jistě velmi důležitá postava americké a nadnárodní politiky. Neměli bychom však přehánět jeho význam a démonizovat ho.

26.6.2017 v 16:55 | Karma článku: 14.94 | Přečteno: 417 |

Radim Lhoták

ŠOS proti NATO: „Afghánské předmostí“ USA se ocitlo v sevření multipolární Eurasie.

Východ se pod vedením Ruska spojuje v kolektivní obraně proti potměšilé agresivitě upadajícího Západu. Zůstaneme na té špatné straně světa?

22.6.2017 v 11:58 | Karma článku: 22.00 | Přečteno: 588 |

Další články z rubriky Hyde park

Petr Gabriel

Koho mohou Holanďané soudit kvůli sestřelení letadla MH 17.

Nevyléčitelní pacienti z jihovýchodní Asie byli předhozeni k sestřelení šílencům, kteří číhali na svou dlouhodobě vybranou oběť-Putina, který jim již dlouhodobě vadil při řešení situací v mezinárodní politice. Použili i odpad klin

19.7.2017 v 1:30 | Karma článku: 15.97 | Přečteno: 622 | Diskuse

Stanislav Cigánek

Mýty a nemýty - džihádysti hrají si

Europoslanec Tomáš Zdechovský věří na mýty o ekonomických migrantech. Svou "víru" podkládá vlastní zkušeností i solidní analýzou.

18.7.2017 v 23:04 | Karma článku: 13.55 | Přečteno: 393 | Diskuse

Michal Konopa

Karma? Děkuju, nechci.

Na první pohled trochu debilní myšlenka, avšak má své opodstatnění. Karma a karmování může být v určitých ohledech problematické.

17.7.2017 v 10:45 | Karma článku: 8.68 | Přečteno: 336 | Diskuse

Jiří Nápravník

Ruští hackeří vs. lidská lenost

V poslední době se stalo módou svádět odpovědnost za útoky na počítačové systémy na ruské hackery. Co když je situace ve skutečnosti ještě vážnější? Programování je čistě lidská práce. Žádná fyzika, žádná chemie nebo biologie.

24.6.2017 v 15:03 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 203 | Diskuse

Karel Kužel

Tři hlavní otázky

Filosofie - náboženství - ideologie. Jak spolu souvisejí? Co řeší a co přinášejí? O tom mluví moje pojednání neodborné, nevážné a nezodpovědné.

22.6.2017 v 18:00 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 98 | Diskuse
Počet článků 196 Celková karma 21.39 Průměrná čtenost 1354

Prožil jsem půlku života v socialismu, kdy pravda měla sílu jediné tyranské ideologie vedoucí k nastolení nejspravedlivější fáze lidského pokroku. Druhou půlku života prožívám ve společnosti, v níž se pravda stala věcí posměchu a nejvyššího opovržení ve jménu téhož pokroku, který má znamenat konec všem ideologiím a vrchol lidského blahobytu. Kde je skutečná pravda? Na to se pokouším odpovědět svými články

Můj kontaktní E-mail: ammianus@seznam.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.